Galaxy Z Fold 6’dan önemli sızıntılar var

Samsung Galaxy Z Fold 6‘nın önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor ve şirketin bir sonraki nesil kitap tarzı katlanabilir telefonunun ekranında iki önemli değişiklikle gelebileceği konuşuluyor. Galaxy Z Fold 5‘te yer alan ince kapak ekranı ve yuvarlatılmış köşeler yerine, Samsung’un bu yıl daha geniş bir ekran ve daha keskin köşelere sahip bir model tanıtacağı belirtiliyor. Bu bilgiler, duyumcu Ice Universe (@UniverseIce) tarafından X (eski adıyla Twitter) üzerinde paylaşıldı.

Duyumcu tarafından sızdırılan bir görüntüde, Galaxy Fold 5 ve iddia edilen Galaxy Z Fold 6 için iki ekran koruyucu gösterildi. İlk modelin kapak ekranı 57,4 mm genişliğindeyken, Galaxy Z Fold 6 için hazırlanan ekran koruyucu, bu yıl dış ekranın 60,2 mm genişliğinde olacağını gösteriyor. Bu da Galaxy Z Fold 6‘nın selefine göre daha geniş bir en-boy oranına sahip olacağı anlamına geliyor.

Galaxy Z Fold 6’dan önemli sızıntılar var

İki katlanabilir telefon arasındaki bir diğer dikkat çekici fark, kapak ekranlarının köşelerinde bulunuyor. Galaxy Z Fold 5 yuvarlatılmış köşelere sahipken, Galaxy Z Fold 6‘nın daha keskin köşelere sahip olduğu görülüyor. Bu tasarım, amiral gemisi Samsung Galaxy S24 Ultra’nın köşelerini andırıyor. Galaxy Z Fold 6 için hazırlanan ekran koruyucu ayrıca telefonun dış ekranında üst ve alt kısımlarda daha ince çerçeveler olacağını gösteriyor.

Geçen ay, Ice Universe, Samsung Galaxy Z Fold 6‘nın önceki model olan Galaxy Z Fold 5 ile aynı batarya özelliklerine sahip olacağını iddia etmişti. Bu da cihazın 4.400 mAh batarya ve 25W şarj desteği ile geleceği anlamına geliyor.

Galaxy Z Fold 6‘nın üç renk seçeneği ile geleceği söyleniyor: koyu mavi, açık pembe ve gümüş. Ayrıca cihazın Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılacağı ve titanyum şasiye sahip olacağı bildiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x