Tesla Cybertruck katili BYD Shark tanıtıldı! İşte fiyatı

Son dönemde çıkardığı elektrikli ve hibrit otomobilleriyle büyük ses getiren BYD, şimdi de plug-in hibrit (PHEV) pickup modelini görücüye çıkardı. Meksika’da gerçekleştirilen lansman kapsamında tanıtılan BYD Shark, hem fiyatı hem de motoruyla ses getirecek gibi duruyor. İşte BYD Shark özellikleri ve fiyatı.

BYD Shark özellikleri ve fiyatı

Shark, BYD’nin ilk kamyoneti olma özelliğini taşıyor. 5,4 metre uzunluğunda, 1,9 metre genişliğinde ve 1,9 metre yüksekliğindeki boyutuyla Ford Ranger’dan biraz daha büyük bir kasaya yer veriyor.

Shark, her aksta bir tane olmak üzere çift elektrik motorla desteklenen 1.5 litrelik turboşarjlı motordan güç alıyor. Ön motor 170kW ve 310Nm tork, arka motor ise 150kW ve 340Nm tork üretiyor. 430 beygirden beslenen PHEV kamyonet; 0-100 km/s hızlanmasını sadece 5,7 saniyede tamamlayabiliyor.

BYD ayrıca tamamen elektrikli sürüş için 100 km menzil sunduğunu dile getirdi. BYD’nin Blade batarya teknolojisini kullanan Shark; doğrudan şasi yapısında batarya hücrelerine yer veriyor. Pickup’ın içinde 12,8 inçlik bilgi-eğlence ekranı ve 10,25 inçlik dijital gösterge paneli bulunuyor.

Tesla Cybertruck, Ford Ranger ve Toyota Hilux gibi modeller ile rekabet edecek Shark’ın en dikkat çeken noktası ise fiyatı oldu. GL ve GS şeklinde iki versiyona sahip olan aracın 58 bin dolardan başlayan fiyatlardan satışa çıkacağı ifade edildi. İlk aşamada sadece Meksika’da satışa sunulacak.

Shark ayrıca yol yardım desteğine de sahip. Bu kapsamda panoramik görüş kamera sistemine ve 180 derecelik şasi kamerasına yer veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x